Brokerių top 3 patarimai pardavėjams ir pirkėjams

Jei pas jus ateitų NT savininkas ir paklaustų Top 3 patarimų, kaip parduoti savo turtą, ką patartumėte?

  1. "Aplengvinkite būsto sielą" - apmažinkite daiktų ir baldų perteklių, atlaisvinkite virtuvės stalviršius, palanges, kėdes (drabužiai tekaraliauja tik spintose!), erdves papuoškite saikingu kiekiu derančių interjero detalių, gėlių. Įsimylėkite savo aplinką iš naujo - kai džiugins Jus, tokia harmoninga atmosfera bus ir kitų geidžiama. 
  2. "Tebūnie šviesa" - įleiskite į butą daugiau šviesos: išplaukite langus, o šviesios užuolaidos lai girgžda švara. Pakeiskite perdegusias lemputes, įvertinkite erdvės apšvietimą sutemus. Jei trūksta, papildykite jaukią vakaro šviesų gamą nauju toršeru ar įdomia staline lempa. Nepamirškite ir kvapniųjų žvakių arsenalo! 
  3. "Niekada nebus antros progos sudaryti pirmą įspūdį" - pirkėjų apžiūrų metu išlaikykite estetišką, tvarkingą, švarią ir kvapnią atmosferą, užpildytą ramios muzikos garsais. Būkite atviri. Būkite nuoširdūs. Ir - viskas pavyks! 

Jei pas jus ateitų pirkėjas, ką jūs jam patartumėte? Top 3. Nebūtinai kaip nusipirkti. Gali būti, pvz. neskubėk pirkti, į ką atkreipt dėmesį perkant ir pan.

  1. "Susitarkite su vienu svarbiausių žmonių - savimi" - pirmiausiai ramiai susidėliokite savo mintis apie pasirinkimą: kodėl, kokiu tikslu ruošiatės pirkti, kokio dydžio, kokios rūšies, kokios būklės nekilnojamąjį turtą, apie kokią pirkinio sumą galvojate, kaip ketinate finansuoti pirkinį, per kiek metų išsimokėsite, ar tai vienintelis Jūsų NT, o gal bus investicinis objektas ir neš Jums pajamas. Tada išgrynintomis mintimis pasidalinkite su artima aplinka, brokeriu. Pokalbio metu ryškės nauji kontūrai, išsigrynins detalės, vizija ir galimybės, kol galų gale visa tai virs į labai aiškų ir konkretų Jūsų poreikius atliepiantį NT paieškos objektą. 
  2. "Namų darbai: Matykite, Girdėkite, Pajauskite" - gautus pirkimo pasiūlymus įvertinkite apsilankydami. Jei tai pirkinys gyvenimui, apžiūrėkite būsimas erdves ir pajauskite, ar viskas čia taip, kaip Jums norisi, ar jauku, gera būti, ar užtenka kambarių skaičiaus, ploto, šviesos, ar tenkinka aukštas, ar patinka vaizdas pro langą. Nepamirškite užduoti klausimą: "kodėl parduodama" ir sau įsivertinkite atsakymą. Jei viskas tiko, apsilankykite čia dar kartą, kad pasibendrautumėte su kaimynais - juk kokybiška aplinka labai daug ką lemia. Vizualiai apžiūrėkite ir įvertinkite namo bendrąsias erdves, kokios būklės stogas, pamatai, laiptinė (nes tapsite bendrasavininku, besidalinančiu su kitais namo gyventojais tokio remonto kaštus). Jei nesate prisiekęs dviratininkas ar pėstysis, įvertinkite, ar galima prie pastato lengvai rasti vietos automobiliui, išsiaiškinkite, ar tai saugu. Jei viskas tinka/patinka - vadinasi, tai Jūsų! Sveikinam užbaigus paieškas!
  3. "Protingieji kurmiai, paskaičiuokime" - išsirinkus tinkantį turtą, susidėliokite finansavimą. Kreipkitės į kelis bankus, kad gautumėte geriausią pasiūlymą. Nepamirškite, kad kartais Jūsų finansuotojai gali būti ir artimieji. Gal galite parduoti turimą nebereikalingą turtą, kad sukauptumėte didesnį pradinį įnašą. Taip pat galite pasiūlyti pačiam pardavėjui išsimokėjimo galimybę. Jei sutiktų - jums mažės palūkanos ir lengvės bankų pasiūlymai finansavimui. Apsvarstykite visus variantus ir raskite Jums labiausiai apsimokantį. Jei tai investicinis objektas - visuomet stenkitės, kad nuomos pajamos minimum padengtų banko įmokas, komunalinius mokesčius ir po truputį grąžintų Jūsų įdėtą kapitalą.

Linkiu lengvų sandorių su CREW ESTATE komanda! 

Skirmantė

Skaitomiausi